1985 İlk Resim Sergisi: “Bodrum ve Kadın” Cep Sanat Galerisi.

1986 İbrahim Cerit Galeri’sinde “Moda İllüstrasyonları”

1995 Mart Nişantaşı Türk Amerikan Kültür Derneği.”Geleneksel Türk Çini Motifleri ile Moda İllüstrasyonları” Resim Sergisi.

1995 Mayıs Otağ Müzik ve Sanat Galerisi.”Türk Çini Motifleri ile Giysi Tabloları”Sultanahmet.

1995 KasımAkbank Beylerbeyi Sanat Galerisi.”Osmanlı Bezeme Motifleri ile Geleneksel Giysi ve Moda İllüstrasyonları”Resim Sergisi.

1995-1996 Mart İş Bankası Sanat Galerisi/Meşrutiyet.”Minyatür” Dalındaki yarışma sonrasında sergilenmeye değer bulunan eserlerin sergisi.

1996 Haziran I Deniz Kuvvetleri Komutanlığı “Deniz” Konulu Resim Yarışması Sonrasında sergilenmeye değer bulunan eserlerin sergisi.İstanbul 

1996 Temmuz I Deniz Kuvvetleri Komutanlığı “Deniz” Konulu Resim Yarışması Sonrasında sergilenmeye değer bulunan eserlerin sergisi.Ankara Resim Heykel Müzesi

1996 Temmuz I Deniz Kuvvetleri Komutanlığı “Deniz” Konulu Resim Yarışması Sonrasında sergilenmeye değer bulunan eserlerin sergisi.İzmir Resim Heykel Müzesi

1997 Mart  I  İş Bankası Meşrutiyet Sanat Galerisi “Suluboya “  dalındaki yarışma sonrası sergilenmeye değer bulunan eserlerin sergisi.

1996  Mayıs  The Marmara Oteli I Opera Sanat Galerisi.”Türk Çini Motifleri ile Giysi Tabloları”

1997-1999 ATOLYE A PART ( Postmodern Minyatür Tablolar bu Atölye'de Sergilendiler.)

1999 Eylül I Beyoğlu Belediyesi Sanat Galerisi. “Postmodern Minyatürler” Resim Sergisi.

2000 Mart I Caddebostan Kültür Merkezi. “Postmodern Minyatürler” Resim Sergisi.

2000 Temmuz I Ortaköy Kültür Merkezi “Postmodern Minyatürler” Resim Sergisi.

2002 Mart I Nişantaşı Işık Lisesi Sanat Galerisi  “Postmodern Minyatürler” Resim Sergisi.

2006 Şubat I Beyoğlu Sanat Galerisi “ Postmodern Minyatürler” Resim Sergisi.

2006 Haziran I Etiler Doğuş Oto Center “Postmodern Minyatürler” Resim Sergisi.

2007 Şubat I  LookArt Studio I Nişantaşı “Postmodern Minyatürler” Resim Sergisi.

2009- (------)  sokakkiziirma.com ‘da “İrma’nın Giysi Dolabı” Online  Resim Sergisi.

2010 Aralık  | Işık Okullarının 125.Kutlamaları çerçevesinde "125 Işıklı Portre"den biri olmak güzeldi.

2012  Işık Üniversitesi Maslak. Postmodern Minyatürler ile Giysi Tabloları Resim Sergisi: “İrma’nın Giysi Dolabı"

2016 Kasım Ortaç Galeri Şişli : "Tablolar ve Tabaklar" Post Modern Minyatürler ile Resim Sergisi

Son serginin (KASIM 2016)basın bülteninden:"Yönter, “Postmodern Minyatürler” akımını yaratmasıyla kuşkusuz kuşağının en yaratıcı ve zenginleştirici sanatçılarından biri. Sanatçı, bu akımın tanımını şöyle yapıyor; “ Çağımıza uygun bir açıklama yapmak istersek, minyatür, yazı-hikâye- ve belgeseli "el" ile resimlendirip aydınlatma şeklidir. “İllüstrasyon “sanatının en primitifi diyebiliriz. Günümüzün teknolojik olanakları ile bu içerikleri resimlemek için zaten fotoğraf kullanılmakta. Klasik Türk minyatürüne kısaca değinirsek: kökünün 8-7yy.da Uygur Türklerine dayandığını görüyoruz. Osmanlı zamanında da sanatsever padişahlar sayesinde en görkemli zamanını yasamış, bu sayede çok değerli nakkaşlar eserler vermiş. Sanatta "postmodernizm"i kısaca; önceleri kendini mimari alanda,1970’ler sonrası da plastik sanatlarda göstermiş; bireyci, özgür ve modernizm karşıtı bir" akım" olarak da adlandırabiliriz. Başta klasik minyatür yaptım… Zamanla ortaya çıkan resimler; verdiği ileti; kullandığım teknik, renk, desen ve detaycılık açısından "minyatür resim “sanatına paralellik gösteriyordu ama ona artık benzemiyordu... İsteğim ve birikimim doğrultusunda "mutasyona" uğramışlardı… Ama adının başına sadece “modern" de yetmeyecekti... Bireyci, özgür ve aynı zamanda da modernizm karşıtı çelişkisi taşıyan bir akımın adı yaptığım resimlere uygun düşecekti. Klasik Türk minyatüründen yola çıkılarak yapılmış ve değişime uğramış modern zamanlar "minyatürü"... Eski zamanların olaylarını belgeleyen resim sanatı... Şimdilerin ise "illüstrasyon" sanatı... Özetle: çalışmalarım  "klasik Türk minyatürü"nden yola çıkılarak yapılmış ve değişime uğramış "modern zamanlar minyatürleri" olmakta...” (Medya Evi Reklam Ajansı-Berivan Aydoğan) 

Press Release from the latest exhibition (November 2016): "Yönter is undoubtedly one of the most creative and enriching artists of her generation, having pioneered the 'Postmodern Minyatürler' movement. The artist defines this movement as follows: 'To provide a contemporary explanation, if we were to depict miniature art, writing, stories, and documentaries with "hand" as a method of illustration and illumination. We can consider it the most primitive form of "illustration" art. In today's technological age, photography is already employed to depict such content. Briefly touching upon Classical Turkish miniature art: we can trace its roots back to the 8th and 7th centuries with the Uighur Turks. During the Ottoman era, thanks to art-loving sultans, it experienced its most glorious period, resulting in the creation of valuable works by skilled artists. Postmodernism in art can be described as a movement that initially manifested itself in architecture, and later in the plastic arts in the 1970s; it can also be termed an individualistic, free-spirited, and anti-modernist "trend." Initially, I worked with classical miniature art... Over time, the emerging paintings began to convey a message; in terms of technique, color, pattern, and attention to detail, they exhibited parallels to "miniature painting" art, but they no longer resembled it... They had undergone a "mutation" in line with my desires and accumulation of experiences... However, merely adding "modern" to the name wouldn't suffice... The name of a movement that carried the contradiction of being individualistic, free-spirited, and at the same time anti-modernist would be appropriate for the artworks I created. Starting from Classical Turkish miniature art and transformed into the "miniature of modern times" that they are... The art of painting that documented events of ancient times... And now, the art of "illustration" in today's context... In summary: my works are derived from Classical Turkish miniature art and have evolved into "miniatures of modern times" that have undergone transformation." (Medya Evi Reklam Ajansı - Berivan Aydoğan)